امور مهاجرتی

خدمات

 

در حقوق بین الملل با دو اصطلاح تابعیت و اقامت روبرو هستیم اما اهمیت این اصطلاحات تنها در عرصه بین الملل نیست که نمود می کند در عالم واقع و زمانی که اشخاص درگیر روابط و تعاملات ،دادستد، احقاق حق و غیره می شوند. تفاوت اقامت وتابعیت یک کشور و مزایای هرکدام روشن می شوند.

در مورد اقامت ،شخص می تواند به طور دائم و یا موقت دارای اقامت باشد اقامت موقت اعم از زمانی است که اشخاص تحت ویزای توریستی و با قصد سفر در کشوری غیر از کشور متبوع اقامت می گزینند و همچنین زمانی که تحت ویزاهای متفاوت تحصیلی، سرمایه گذاری، ثبت شرکت وکار و غیره به کشور مقصد ورود کرده، سکنی گزیده و در صورت اشتغال از طریق ویزاهای مربوطه مالیات پرداخته و طبق قوانین خاص هر کشور در انتها موفق به اخذ اقامت دائم می گردند. البته در نوع دوم اقامت موقت مدت اقامت معمولا در ابتدا ۱ سال و بعد از آن بنا بر قانون هر کشور متفاوت است.

تابعیت نشان دهنده ی رابطه سیاسی شخص اعم ازحقیقی یا حقوقی با دولت است چرا که حقوق و وظایف اشخاص از حاکمیت یک دولت نشأت می گیرد و وضعیت سیاسی فرد را معین می کند از این جهت که ملزم به اطاعت از قوانین آن دولت است. به طور طبیعی با حصول تابعیت، اقامت هم به دست می آید، اما صرف داشتن اقامت به معنی داشتن و یا کسب تابعیت نیست آنچه مسلم است در روند عمومی وقتی اشخاص اقامت یک کشور را به دست می آورند با رعایت قوانین مربوطه و در اهم موارد با اشتغال وپرداخت مالیات به دولت آن کشور موفق به اخذ تابعیت نیز می گردند.

 

ما در رابین ویزا بر این باور هستیم که :

فرقی نمی کند چند سال سن دارید

فرقی نمی کند اهل کجا هستید

فرقی نمی کند مدرک تحصیلیتان چه چیزی هست، حتی رشته تحصیلی شما چیست

فرقی نمی کند از کدام طبقه اجتماعی هستید

فرقی نمی کند فرزند چندم خانواده هستید

چون ما همیشه یک راه برای مهاجرت و شکل دادن یک زندگی جدید برای شما داریم ، پس بجای ياس و نااميدي همت و تلاش باید نمود بسیار .

حال در اینجا نمونه هایی از روش های مهاجرتی را به اختصار بررسی می کنیم:

 ویزای کار

ویزای کار به افرادی داده می شود که حتما ۴ شرط اصلی را داشته باشند: ۱- حداقل مدرک تحصیلی دانشگاهی، ۲- سابقه کاری ترجیحا با بیمه تامین اجتماعی (حداقل ۲ سال)، ۳- مدرک زبان، ۴- دعوتنامه کاری معتبر.

اگر شما تحصیلات، سابقه کار و تسلط به زبان را دارید اما فقط دعوت نامه و درخواستنامه کاری ندارید، امکان درخواست ویزای جستجوی کار را خواهید داشت. این روش معمولاً در کشورهای مختلفی اجرا می شود. اما رابین ویزا در کشورهای انگلستان ، کانادا ، ایتالیا ، استرالیا و ترکیه این امکان را به طور تخصصی برای شما عزیزان فراهم نموده است تا با یک پیشنهاد کاری عالی و واقعی (JOB OFFER) به این ویزای با ارزش دست پیدا نمایید.

ویزای تحصیلی:

این روش محبوب ترین روش مهاجرت در بین جوانان است. تنها کافی است شرط سن، تسلط به زبان و معدل مناسب را داشته باشید تا برای این ویزا واجد شرایط شوید.

یکی از انواع مهاجرت، مهاجرت تحصیلی یا تحصیل در خارج می باشد. در جوامع امروزی جوانان پس از گذراندن دوره ابتدایی و متوسطه با قبولی در دانشگاه به دنبال ارتقاء سطح دانش و کسب تجربه های مختلف هستند. در این میان عده ای از افراد اقدام به مهاجرت به آمریکا و اروپا می نمایند تا از سطح بالاتر تحصیلات عالیه برخوردار گشته و بعنوان یک دانشجو بین المللی از تجربیات بی بدیلی بهره مند گردند. همچنین عده ای بعلت مواجهه با سد کنکور در مقاطع مختلف اقدام به مهاجرت تحصیلی می نمایند. استرس و سختی قبولی در کنکور کارشناسی ارشد و دکتری، تحصیل رایگان در اروپا، بورسیه تحصیلی و غیره مسائلی هستند که دانشجویان را مجاب می نماید تا به ادامه تحصیل در خارج از کشور بیاندیشند.

البته با توجه به اینکه تحصیل در خارج از ایران، مزایای فراوانی دارد و می تواند به بالا بردن سطح علمی دانشجویان کمک کند گاهی اوقات به خاطر هزینه بالای تحصیل در بسیاری از کشورها، دانشجویانی که قدم در این مسیر می گذارند ممکن است دلسرد شوند و از رویاهای خود دست بکشند . گروه رابین ویزا با بهره گیری از موکلان و مشاوران خبره سعی می نماید تا بهترین فرصت ها را برای اخذ پذیرش و همچنین بهترین فرصت ها را برای  کسانی که قصد ادامه ی تحصیل در کشورهای پیشرفته با هزینه های پایین را دارند فراهم نماید در این مورد رابین ویزا در حوزه شینگن و انگلستان و کانادا به فعالیت می پردازد.

دوره زبان: 

اگر به دنبال تحصیل کوتاه مدت در خارج از کشور می باشید و سطح زبان شما بالا نیست می توانید در کشور های مختلفی دوره زبان بگذرانید. این روش یک راه سریع و مطمئنی برای ورود به کشورهای خارجی می باشد. پیشنهاد رابین ویزا به شما کشورهای کانادا، استرالیا، انگلستان ، ایتالیا ، هندوستان و مکزیک و برزیل می باشد که پس از اتمام دوره زبان می توانید بدون مراجعت به کشور خود، در همان کشور ویزای خود را به ویزای تحصیلی تبدیل کنید.

* مهاجرت از طریق خرید ملک یا سرمایه گذاری: 

 

*** در پایان یادآوری می گردد که اینها تنها چند نمونه از راه های مهاجرتی بود که به اختصار بیان شد و راه های بسیاری نیز وجود دارد که در مشاوره حضوری برای هر فرد از باب شرایطش در نظرگرفته و به وی پیشنهاد می گردد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

*

code

فهرست
Call Now Button